Valamint január 19-én, május 9-én, július 13-án és 17-én, november 4-én.

Eredetére kétféle megközelítés létezik. Vagy török-magyar eredetű, fehér menyét jelentéssel, vagy a Charlotte név magyarosítása.

Németül, angolul, franciául, olaszul Charlotte.

Híres Sarolták: Zalatnay Sarolta énekesnő, Lányi Sarolta költő, műfordító, Jancsó Sarolta színésznő.

Monspart Sarolta: tájfutó világbajnok, sokszoros magyar bajnok. Nőként ő futotta le először Európában három órán belül a maratoni távot. A futás nagyasszonyaként szokták emlegetni. Télen pedig a sífutásban jeleskedett, hatszor szerzett bajnoki címet. Kullancs csípés miatt vírusos agyvelőgyulladása lett. Életben maradt, de az egyik lába épségét nem nyerte vissza teljesen. Ez derékba törte a futó karrierjét. Évekkel később az Országos Egészségfejlesztési Intézet jogelődjénél kezdett dolgozni. Manapság is egy csomó futóversenyen jelen van, biztatja a futókat.

Ez is érdekelhet:
Milyen névnap van ma és holnap?

Keresztrejtvény – 16.11.02. Hogyan írjuk helyesen: saját kezűleg vagy sajátkezűleg? Mióta olimpiai sportág az ökölvívás? Mi az a „rossz” koleszterin? Keresztrejtvény – 16.04.09. Május 25. – miről nevezetes? 2015. december 12. munkanap vagy szabadnap? Az alkoholbetegek felnőtt gyerekei alkoholisták lesznek-e? Március 10. – miről nevezetes? Mikor van Celesztin névnap?