November 7. – miről nevezetes?

Az 1993-as Formula-1 világbajnokság ausztrál nagydíja Ayrton Senna utolsó GP győzelme.

Ayrton Senna

Ayrton Senna nyerte a futamot, ez 41., egyben utolsó GP győzelme volt. Ayrton minden idők egyik legnagyobb Formula-1-es versenyzője volt. Milliók példaképe, aki elszántságával tűnt ki a mezőnyből. Lenyűgöző vezetési képességein kívül egyénisége is nagyon megnyerő volt. Csak halála után derült ki róla, hogy vagyonából több millió dollárt adományozott jótékonysági intézményeknek, gyerekeknek. 1992-ben és 1993-ban is a pályán kiszállt autójából, hogy az éppen sérült versenyzőknek segítsen. Háromszor sikerült világbajnoki címet szereznie. Az 1994-es év imolai versenye balesetek sorozatává vált. Rubens Barrichello orrcsont- és kartörést szenvedett a pénteki edzésen. Ayrton már ezután azt nyilatkozta, hogy az imolai pálya rossz állapotban van. Szombaton, az időmérő edzésen Roland Ratzenberger a Villeneuve-kanyarban betonfalnak ütközött és meghalt. Ayrton gondterheltsége fokozódott, azon gondolkodott, hogy el sem indul a másnapi versenyen. A vasárnapi rajtbalesetet követően a safety car sokáig volt a pályán, lehűltek a gumik, Senna autója leért az aszfaltra. Ez okozhatta halálos balesetét, vagy a kormányrúd hibája. Nem lehet pontosan tudni. Autója bombaként vágódott a betonfalba. A cirkusznak azonban tovább kellett száguldania, mindössze 45 percig szakították meg a versenyzést. Ayrton halálával a Forma-1 jövője is veszélybe került, csak szigorú szabálymódosításokkal és a biztonsági intézkedések előtérbe helyezésével lehetett kedves sportját fenntartani.

November 7. a Nagy Októberi Szocialista Forradalom napja.

Névnapok: Csenger, Rezső, Ernő, Florentin.